תחרות הממציא הצעיר

 להמצאות הזוכות לשנת 2016 לחץ/י כאן

תחרות "הממציא הצעיר" 

ע"ש הנווט סרן ירון ויונטה ז"ל 

5.6.16

תחרות "הממציא הצעיר" הינה תחרות להמצאות ופטנטים הגדולה בישראל,  בה לוקחים חלק אלפי משתתפים מגלאי יסודי ועד תיכון מכל רחבי הארץ. התהליך הוא שנתי אבל שיאו ביום התחרות שהתקיימה ב- 5 ביוני בטכנודע, במהלכה הוצגו לראווה למעלה מ-500 המצאות ופטנטים של הילדים והנוער ונכחו למעלה מ- 2000 משתתפים.

לפני הטקס התקיימה בטכנודע תערוכה מרהיבה של מאות ההמצאות והקהל הרב סייר בין החדרים וזכה להתרשם ולשמוע מפי התלמידים המוכשרים על המצאותיהם.
הפרסים חולקו בקטגוריות השונות לתלמידי תיכון, חט"ב ויסודי ועסקו בתחומי הטכנולוגיה השונים- אלקטרוניקה, רובוטיקה תוך שימת דגש מיוחד על עזרה לזולת ושמירה על הסביבה. 

תחרות "הממציא הצעיר" פועלת בטכנודע זאת השנה ה-20, חותרת לטיפוח חשיבה יזמית בקרב לומדים כבר בגיל בית הספר היסודי. התלמידים ממציאים במהלך שנת הלימודים פטנטים, דגמים למכשירים חדשנים ופיתוחים מתקדמים למכשירים קיימים. במסגרת התכנית מפתחים התלמידים המצאות בליווי ובהנחיית מדען מהטכנודע. במהלך התכנית רוכשים הילדים מיומנויות חשיבה מסדר גבוה וכן מתנסים בתהליך פתרון בעיות ובחשיבה טכנולוגית מתקדמת.

התחרות נושאת הפרסים ע"ש הנווט ירון ויונטה ז"ל אשר מטוסו נפל בקיץ 1995 בטיסת אימונים ב- F-15. המיזם משמר את מורשתו של ירון ויונטה ז"ל, שנמנה על המחזור הראשון של הטכנודע.

השיקולים של השופטים  לבחירת העבודות המצטיינות הם:
1.      מקוריות ההמצאה,
2.      גימור הדגם איכותי ואסטטי
3.      עונה על צורך אמיתי


הידעת?
מבקרי הטכנודע תורמים לקהילה. כל ההכנסות מוקדשות להענקת חינוך מדעי לילדים. 

לכל שאלה אנחנו כאן, מלא את הטופס ונחזור אליך בהקדם:

אימייל שדה חובה
אימייל לא תקין
שם שדה חובה
טלפון שדה חובה