פלנטריום ומצפה הכוכבים

   הפלנטריום שלנו - היחיד בארץ

פלנטריום

מרבית האנשים מעולם לא צפו בשמי הלילה בצורה משמעותית. כאשר נמצאים בעיר, כמעט ולא רואים כוכבים. כאשר יוצאים מחוץ לעיר, וגם שם אין באמת את החושך הדרוש לחוויית צפייה בכוכבים, רק מעטים מרימים את הראש לצפות ולעמוד נפעמים מול מראות הבריאה.

למטרה זו הוקם בטכנודע פלנטריום המדמה את שמי הלילה האידיאליים. לרשות הטכנודע, עומד פלנטריום משוכלל, השני בגודלו בארץ, המאפשר לאותם אנשים לחוות בפעם הראשונה את שמי הלילה האמיתיים, תוך קבלת הסבר מקיף על כוכבים וקבוצות כוכבים. לצופים המתקדמים, ניתן להוסיף להדמיה הרגילה של כיפת השמיים גם את קווי המצהר, המשווה שמימי ומישור המלקה. בנוסף, ניתן להקרין על כיפת השמים בעזרת מקרנים מיוחדים סרטונים המראים את נפלאות המיתולוגיה היוונית ואת כוכבי לכת.

"קבוצות ומזלות": מה הקשר בין אסטרונומיה ואסטרולוגיה? קבלו הצצה לקבוצות הכוכבים מעיניהם של היוונים הקדמונים, למדו על הקשר בין הכוכבים ו"המזלות" ומיהו המזל החדש? כיצד נוצר ומה הקשר בינו לבין פרסקציה של כדור הארץ? 
הפעילות כוללת הקרנת סטרליום על כיפת הפלנטריום. מתאים לגילאי 11 ומעלה.


אורכה של הפעילות 45 דקות.

שימו לב, הכניסה למתחם זה פתוחה לקבוצות בתיאום מראש בלבד ומותנית במינימום 15 מבקרים. יש ליצור קשר יומיים לפני תאריך הפעילות על-מנת לקבל אישור על קיום הפעילות .
במידה והפעילות לא תתקיים, יוחזר התשלום .


 
*הפעילות מתאימה לגילאי 6+. 
*קיום הפעילות מותנה במינימום משתתפים עלות כרטיס:
ילד/מבוגר - 25 ש"ח .
אזרח ותיק, תלמידי טכנודע, נכה, חייל, סטודנט, תושב העיר חדרה - 20 ש"ח .

מצפה הכוכבים

ע"ש הארי קיי מראות השמים כפי שהם נשקפים דרך טלסקופים מהווים את אחת האטרקציות הגדולות המציתות את הדמיון. התמונות המרהיבות מראות באמת את העולם הגדול שאליו אנו שייכים. הטכנודע כולל מתחם אסטרונומי שבליבו מצפה הכוכבים הכולל טלסקופ מהגדולים בארץ הפתוח לקהל הרחב.

הטלסקופ, מדגם 200 LX ממוחשב במפתח 16 אינטש (41 ס"מ), מאפשר לכל אדם לראות באופן ישיר חלק מאותן תמונות מרהיבות עליהן שמע או צפה בעצמו ברשת האינטרנט. קריאות ההתפעלות של הצופים בטלסקופ ממחישות עד כמה חשוב להקים מצפה כוכבים במקום ישוב שהנגישות אליו תהיה קלה. הצפייה בטלסקופ על כוכבי הלכת והירח המהווים את האטרקציות הגדולות יותר עבור קהל מעורב, שלעיתים אינו מאמין שהמראות הניבטים אליו מעדשות הטלסקופ הינם אמיתיים. 
בנוסף, קיים טלסקופ שמש ייחודי המיועד לתצפית ישירה על השמש לזיהוי כתמי שמש, התפרצויות ומעבר כוכבי לכת על פני השמש. לאחרונה בוצעה בטלסקופ זה תצפית המונית על מעבר נוגה (טרנזיט). יותר מ- 100 צופים נלהבים במעבר נוגה האחרון מעידים יותר מכל על חשיבות המתחם האסטרונומי בטכנודע כמביא את מראות שמימיים הנשגבים גם לקהל הרחב.

שימו לב, הכניסה למתחם זה פתוחה לקבוצות בתיאום מראש בלבד ומותנית במינימום 15 מבקרים.

* בתנאי תצפית אופטימליים קרי תנאי מזג האויר.

הידעת?
מבקרי הטכנודע תורמים לקהילה. כל ההכנסות מוקדשות להענקת חינוך מדעי לילדים.  

לכל שאלה אנחנו כאן, מלא את הטופס ונחזור אליך בהקדם:

אימייל שדה חובה
אימייל לא תקין
שם שדה חובה
טלפון שדה חובה